Aktif Isı’dan sektöre önemli bir katkı
Aktif Isı tarafından, Aktif Akademi’de Daikin sponsorluğunda gerçekleştirilen “Türkiye Ekonomisinde Mekanik Tesisat Sektörünün Bugünü ve Yarını” konulu panel, sektörün bileşenlerini bir araya getirdi.

Aktif Isı’dan sektöre önemli bir katkı

Aktif Grup Yönetim Kurulu Başkanı Halim Özdemir moderatörlüğünde gerçekleştirilen panele, 3’üncü Göz Danışmanlık CEO’su Hikmet Baydar, Tanrıöver Mühendislik sahibi Cevat Tanrıöver ve Bahri Türkmen Mühendislik adına şirket sahibi Bahri Türkmen gibi sektörün önde gelen isimleri konuşmacı olarak katıldı.

Toplantı açılışında söz alan Halim Özdemir, “Mekanik firması, projeci, üretici, satıcı, yatırımcı gibi sektörün her kademesinde iş yapan bizler, bu zincirin birer halkasıyız. Bu halkalardan biri zarar görürse sistem aksamaya başlar. İşte bunu engellemek için Aktif Akademi olarak bu toplantıları her seferinde yeni bir konuyu analiz edecek şekilde sürdürmeyi düşünüyoruz” dedi. Daha sonra söz alan toplantı sponsoru olan Daikin Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Zeki Özen ise yurtdışında iş yapan inşaat şirketlerine değinerek, “Geçen yıl itibari ile dünyanın en büyük 250 inşaat şirketinin arasında 42 tane de Türk şirketi olduğunu gördük. Bu sektörümüz için büyük bir fırsat. Biz bu şirketlere malzeme veriyoruz, taşeronluk yapıyoruz; dolayısıyla bu avantajı çok iyi kullanmamız lazım. Bu birlikteliği sağlayacak gerekli adımları atmalıyız. Bu toplantı da o adımlardan biri konumunda. Ülkemiz için çok iyi sonuçlar alacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

Panel sonunda katılımcılara günün hatırası olarak adlarına TEMA Vakfı’na yapılan fidan bağışı sertifikaları verildi. Daha sonra gerçekleştirilen kokteyl ve akşam yemeği ile toplantı sona erdi.

Daikin Türkiye
Web Tasarım IDS