DAIKIN CEO’SUNDAN MÜHENDİS ADAYLARINA ÖNEMLİ MESAJLAR
DAIKIN TÜRKİYE CEO’SU HASAN ÖNDER, YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (YTÜ) MÜHENDİS ADAYI GENÇLERLE BİR ARAYA GELDİ. GELECEĞİN MÜHENDİSLERİNE ÖNEMLİ TAVSİYELERDE BULUNAN ÖNDER, “HANGİ SEKTÖRDE, HANGİ İŞİ YAPARSANIZ YAPIN HAYATINIZ BOYUNCA BEŞERİ İLİŞKİLERİNİZE DEĞER VERİN VE GÜVENİLİR BİR İNSAN OLMAYA ÇALIŞIN” DEDİ.

DAIKIN CEO’SUNDAN MÜHENDİS ADAYLARINA ÖNEMLİ MESAJLAR

Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Makine Mühendisliğine Giriş dersine katılarak, gençlere önemli tavsiyelerde bulundu. Kendi tecrübelerinden yola çıkarak gençlere iş hayatına atıldıklarında nelerle karşılaşabileceklerini aktaran Önder, bazen hayal edilenler ile gerçekleşenler birbirine benzemese bile gençlerden geleceğe umutla hazırlanmalarını istedi.

Başarma azmi ve çalışkanlığın önemli olduğunu ancak güven eksikliğinin işleri zorlaştıracağını anlatan Önder, “Hayatınız boyunca beşeri ilişkilerinize değer verin ve güvenilir bir insan olmaya çalışın” tavsiyesinde bulundu. Mühendislik adayı gençlere şanslarına inanmaları ve kendilerine güvenmelerini öneren Önder, “Şans ve yetenek önemlidir ama yeterli değildir, başarı için daha fazlası lazımdır” diye konuştu. “Başarıya ulaşmak için fırsatları görmeli ve bunları değerlendirebilmesiniz” diyen Önder, gençlere iş hayatlarında yardımcı olacak ipuçlarını şöyle sıraladı:

• Fırsatları görmek ve değerlendirebilmek için de çok yönlü biri olmak, çevrenizdeki, ülkenizdeki, sektörünüzdeki, dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmek gerekir.
• Cesaret, girişimcilik, inisiyatif sahibi olmak ve risk alabilmek bu noktada çok önemlidir. Ancak bunlar da tek başına yeterli değildir.
• İyi bir takım oyuncusu olmalı, ekip ruhuna inanmalısınız. Çalışkan, dürüst ve güvenilir biri olmanız takımınızla birlikte sizi de başarıya taşır.
• Bu da yetmez, sektörünüze hakim olmak için kendinizi sürekli geliştirmeli ve öğrenmeye açık olmalısınız.
• Bunların yanı sıra iyi bir planlama çok önemlidir; geleceğe odaklanmak, orta ve uzun vadeli iş stratejileri geliştirmek, takipçi olmak ve mukayese edebilmek başarı için önemli faktörlerdir.
• Bu yeteneklerinizi geliştirir, hızlı karar alıp, hızla aksiyona geçerseniz hangi sektörde faaliyet gösterirseniz gösterin hedeflerinize ulaşırsınız.

Daikin Türkiye
Web Tasarım IDS