DAIKIN TÜRKİYE CEO’SU HASAN ÖNDER, SEKTÖRDE ARTAN SATIŞLARI DEĞERLENDİRDİ:“Klima satışları bu yaz 1 milyon rekorunu kırabilir”
DAIKIN TÜRKİYE CEO’SU HASAN ÖNDER, YAZ AYLARINDA MEVSİM NORMALLERİNİN ÜZERİNE ÇIKAN SICAKLIK VE YÜKSEK NEM ORANININ ETKİSİYLE ARTAN SATIŞLARIN SEKTÖRE BU YIL YENİ BİR REKOR GETİREBİLECEĞİNİ AÇIKLADI. 2011 YILINDA YAŞANAN 1 MİLYON ADETLİK REKOR SATIŞIN BU YIL YAKALANABİLECEĞİNİ BELİRTEN ÖNDER, “MÜŞTERİLERİMİZİN ÇOĞU SON DAKİKACI DAVRANSA DA KLİMA ARTIK BİR İHTİYAÇ OLARAK KABUL EDİLİYOR. SICAK HAVALARIN YANI SIRA YENİ NESİL CİHAZLAR VE UYGUN ÖDEME KOŞULLARI DA TALEBİ HAREKETE GEÇİRİYOR” DEDİ.

DAIKIN TÜRKİYE CEO’SU HASAN ÖNDER, SEKTÖRDE ARTAN SATIŞLARI DEĞERLENDİRDİ:“Klima satışları bu yaz 1 milyon rekorunu kırabilir”

İklimlendirme sektörünün önde gelen markalarından Daikin Türkiye’nin CEO’su Hasan Önder, klima sektöründe bu yıl yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Temmuz ayı itibariyle artan hava sıcaklığı ve yüksek nem oranlarının klima talebini harekete geçirdiğini belirten Önder, satışlarda 2011 yılındaki 1 milyon adetlik rekorun bu yıl egale edilebileceğine dikkat çekti. Temmuz ayı itibariyle klima satışlarında geçen yılın temmuz ayına göre yüzde 20’lik artış gözlemlediklerini söyleyen Önder, özellikle Güneydoğu Anadolu, Ege ve Çukurova Bölgeleri ile Antalya, İstanbul, İzmir gibi büyük kentlerde klima talebinde büyük bir artış yaşandığını kaydetti. Ağustos ayında da bu temponun devam etmesi halinde 1 milyon adetlik satış adedinin aşılabileceğini belirten Önder, “Aslında Türkiye gibi bir ülkede klima pazarının olması gereken yer de burası. 1 milyonluk satış adedini en son 2011 yazında yakalamıştık. Geçen yıl klima satışları 800 binlerde kalmıştı. Bu yıl bir yandan artan sıcaklık ve nem oranları diğer yandan artan tüketici bilinci ile 1 milyon adetlik rekorun egale edilebileceğini düşünüyoruz” diye konuştu.

Daikin Türkiye
Web Tasarım IDS