GELECEĞİN OTOMOBİLLERİ NASIL OLACAK?
GOOGLE GİBİ TEKNOLOJİ DEVİNİN OTOMOBİL DÜNYASINA GİRMESİYLE GELECEĞİN OTOMOBİLLERİNE OLAN MERAK ARTMAYA BAŞLADI. SÜRÜCÜSÜZ OTOMOBİLLER, LAZER TEKNOLOJİLERİ, KİŞİLEŞTİRMELER... BAKALIM BİZİ DAHA NELER BEKLİYOR?

GELECEĞİN OTOMOBİLLERİ NASIL OLACAK?

Otomobil haberlerini otomotiv sayfalarından çok teknoloji sayfalarında görmeye alışmamız gerekiyor. Sektörün devleri geleceğin otomobillerini tasarlama aşamasını çoktan geçerek yollara çıkarmaya başladılar. Bu dev markaların başında ise Google geliyor.

GOOGLE

Teknoloji devinin yıllardır standart otomobillere bazı akıllı parçalar ekleyerek bir takım sonuçlar elde ettiği konuşuluyordu. Beklenen oldu ve geçtiğimiz aylarda sürücüsüz otomobilin prototipini açıkladı. Acil durum durdurma düğmesi dışında, hiçbir şekilde insan müdahalesini kabul etmeyen araba, akıllı telefon ile kontrol edilebilecek.

Sürücüsüz otomobil dışında Google Auto’nun en önemli amaçlarından biri de geleneksel otomobillerin içine kendi teknolojik altyapılarını yerleştirebilmek. Bunların içinde araç içi eğlence sistemlerinden, güvenlik sistemlerine, akıllı telefon aracılığıyla aracınız ile konuşmaya kadar birçok ayrıntı var....

Daikin Türkiye
Web Tasarım IDS