TARİHE 'İÇTEN' BİR BAKIŞ
DÜNYANIN KADERİNİ BELİRLEYEN TARİHİ OLAYLAR, SAVAŞLAR, ANLAR BAŞLANGIÇLAR VE SONLAR… SELÇUKLU’DAN OSMANLI’YA, KURTULUŞ SAVAŞI’NDAN DÜNYA SAVAŞLARINA… HEPSİNİ HİSART CANLI TARİH VE DIORAMA MÜZESİ’NDE ÜÇ BOYUTLU OLARAK, TAM DA İÇİNDEN GÖREBİLİRSİNİZ.

TARİHE 'İÇTEN' BİR BAKIŞ

Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi, İstanbul’un tam ortasında yer alıyor. Çağlayan’daki adliye binasına çok yakın olan müze, Kültür Bakanlığı onayı ile kurulan özel müzelerden birisi. 6 katlı bir binada yer alan müzenin içeriği de, kuruluş öyküsü de onu özel kılan yönlerinden. Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi’nde, tarih “sıkıcı” kalıplardan çıkarken sıra dışı bir anlatım tekniği kullanılıyor.

Kendi tarzında ilk ve tek olma özelliği taşıyan müze, tarihe olan ilgiyi artırmayı hedeflerken, farklı bakış açılarının da kapılarını açıyor. Ziyaretçilerini tarihin içinde masalsı bir yolculuğa çıkaran Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi, Nejat Çuhadaroğlu’nun emeğini, sabrını, tutkusunu yansıtıyor. Çünkü, Nejat Çuhadaroğlu, 30 senelik maket tutkusunu, 25 senelik diorama yeteneğini, 18 senelik koleksiyoner kimliğini ve birikimini Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi ile tarih ve sanatseverlerle paylaşıyor.

TARİHE ‘İÇTEN’ BİR BAKIŞ

Daikin Türkiye
Web Tasarım IDS